YazarGezer.com

[Anasayfa] [Afrika] [Tanzanya] [Kilimanjaro] [Cüneyt BASBUGU]
 • Cüneyt BASBUGU

  Merhabalar,
  Adım Cüneyt BASBUĞU. Yirmi iki yıl, İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde nöroloji uzmanı olarak çalıştıktan sonra, 2014 yılı başında emekli oldum ve aktif hekimlik yaşantımı sona erdirdim. Şimdilerde yeni bir heyecanı ekledim iş hayatıma. Okan Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek yüksek Okulu’nda öğretim üyesi olarak çalışıyorum. Eşim hala aynı hastanede kadın doğum uzmanı.

  1953 doğumluyum ve kendimi bildim bileli en büyük uğraşılarımdan birini gezmek oluşturur. Daha çok alternatif tip gezilerin peşinde koşuyoruz. Gerek yurt içinde gerek yurt dışında, sırt çantamız ve uyku tulumumuzla epeyi dolaştık. Özellikle meraklı olduğum Latin Amerika ve Orta Amerika ülkelerinin hemen hepsini gezdim. Sonraları yönümüzü Asya’ya çevirdik. Ardından, güney Afrika ülkesini boydan boya geçen uzun ve zahmetli bir gezi yaptık.

  Çok uzaklarda görünen altmış yaşım biteli neredeyse iki yıl oluyor.. Arkadaşlarım, “haydi gidip yerleşelim artık Bodrum’a” diyorlar. Bana, emekli olup bir yerlere yerleşme düşüncesi henüz çok yabancı geliyor. Ne işimden, ne gezilerimden emekli olmayı düşünmüyorum şimdilik. Gerçekleştirmek istediğim çok hayallerim var. Grönland’da İnuit köylerini görmek, Kamçatya Yarımadasında trekking yapmak, Los Angeles’den New Yorka’a arabayla kat etmek , bir kez daha Amazonlara gidip, uzun nehir yolculukları yapmak, Kanada’nın kuzeyinde kamp yapmak...
   

  BASBUGU4
  BASBUGU2
  BASBUGU3
  BASBUGU1